Novinky

Nové SUV Peugeot 2008 už aj v Leviciach!

Pre tých, ktorí chcú dodať do automobilového sveta trochu nového vánku, predstavila značka PEUGEOT nové SUV 2008.
Miluje slobodu a je oddaným stúpencom vízie značky PEUGEOT o vzrušujúcej budúcnosti. Predstavuje ultra modernú interpretáciu zážitku z každodennej a všestrannej jazdy.
Rozmermi ide o naozajstné SUV, ktoré osloví mimoriadne výrazným a samostatným štýlom.
Medzi vyspelými technológiami sa nachádza úplne nová generácia očarujúcej prístrojovej dosky PEUGEOT i‑Cockpit® 3D ako aj výbava a asistenčné systémy, ktoré využívajú to najlepšie zo skúseností značky PEUGEOT.
Vďaka viacerým druhom pohonu ponúka voľnosť výberu medzi troma druhmi motorizácií: elektrickou, benzínovou a naftovou, čo vytvára priestor na vzrušujúce emócie, no stále spojené s vysokou účinnosťou.
Svet sa mení. Novinky, ktoré prichádzajú, prinášajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú celého automobilového sveta. Vzhľadom na významnú 208‑ročnú históriu sa značka PEUGEOT dôsledne pripravila aj na obdobie nadchádzajúcej energetickej zmeny.
Naša vzrušujúca vízia, ktorá nám zabezpečí pokojnú budúcnosť, sa odráža aj v novom SUV PEUGEOT 2008. Ukazuje, že technológie a potešenie sa môžu navzájom aj dopĺňať a že vozidlo má stále schopnosť očariť. Každú jazdu premení na cestu a každému poskytne mobilitu podľa jeho potrieb.
Nový PEUGEOT 2008 sa nachádza uprostred segmentu kompaktných SUV a prináša to, čo dnes tvorí úspech značky PEUGEOT: očarujúci dizajn a odlíšenie sa inováciami a technológiami.
 
UNBORING THE FUTURE // VZRUŠUJÚCE SUV
Dizajnovo výrazný nový model SUV PEUGEOT 2008 je plasticky stvárnený objekt, ktorý zhmotňuje túžbu. Odpovedá na ambíciu napísať novú a významnú kapitolu v histórii SUV PEUGEOT. Vynikajúco zapadá do aktuálneho dizajnového jazyku značky a vyníma sa v ňom vlastnou osobnosťou.
Vyvážené línie a celkové proporcie patria do segmentu SUV, posunuté čelné sklo vytvára priestor na výraznú horizontálnu líniu kapoty. Vozidlo dobre sedí na kolesách, má široké ramená a zároveň svalnatý a zvodný vzhľad, ktorý vyžaruje istotu a bezpečnosť.
Nápadná a výrazná predná časť dostala neprehliadnuteľnú masku (elektrické verzie ju majú vo farbe karosérie), tvarovanú kapotu a denné LED svetlomety umiestnené pod hlavnými svetlometmi, aby vyzerali ešte nižšie.
Premyslený a odvážny profil ihneď pritiahne pohľady a zaujme rôznymi trojuholníkovými líniami. Výsledkom je príťažlivý vzhľad s ostrými líniami, ktorý vytvára dojem majstrovského technického diela v podobe ťahaného plechu. Napríklad blatníky neboli nikdy doteraz také výrazné! Všetky línie sa zbiehajú na veku batožinového priestoru, čím vzniká prepojený jednoliaty celok.
K odolnému a robustnému vzhľadu prispievajú aj veľkorozmerné (690 mm) disky kolies, ktoré vynikajúco vypĺňajú blatníky. Disky kolies s priemerom 18 palcov prinášajú dve výhody: jednoduchšie možnosti individualizácie ako aj citeľné zníženie hmotnosti. Pri všetkých štyroch kolesách až o 4 kg.
Zvýšenie exkluzivity potvrdzuje aj dvojfarebné vyhotovenie so strechou lakovanou čiernou farbou Black Diamond a nápisy na C‑stĺpiku vo verziách GT Line a GT.
Motorizácie PureTech 130/155 a BlueHDi 130 sa vyznačujú vysokou líniou karosérie, zadnými svetlami prepojenými čiernou linkou a dvojitými koncovkami výfukového potrubia.
Nový tvar dostali aj výrazné 3 pazúry z LED. Svietia v noci aj cez deň, dostali sa do všetkých verzií výbavy a v najvyšších verziách výbavy aj do predných svetlometov. V závislosti od trhu dostanú predné svetlomety vo všetkých verziách LED technológiu.

Okrem bežnej ponuky obohatili paletu farieb exteriéru aj tri nové výrazné a príťažlivé farby, ktoré dodávajú ešte viac štýlu a napätia:
Červená Rouge Elixir s intenzívne sfarbeným lakom, ktorý zvýrazňuje hĺbku a farbu, Modrá Bleu Vertigo s troma vrstvami na zachytenie množstva jasu, Oranžová Orange Fusion, nová metalíza, exkluzívne pre nové SUV PEUGEOT 2008.
Dosť bolo monotónnosti! Farby a materiály interiéru dostali špeciálnu starostlivosť. Spájajú poťahy z vyberaných materiálov s originálnymi farbami:
Jemné ozdoby palubnej dosky využívajú potlače oranžovou (verzia Active) alebo modrou (verzia Allure) farbou,  Technické a svieže zameranie verzie Allure predstavuje svetlomodrý moderný poťah Urbanoïde, Dynamiku verzií GT Line podporuje decentná atmosféra, ktorú umocňuje poťah Adamite, Verzie GT/e‑2008 GT dostali ušľachtilé materiály ako Alcantara®, koža a sieťovina. Čierna farba Noir Onyx prešívaná niťou farby Adamite skrášľuje verziu GT, materiál Alcantara® dopĺňa v modeli e‑2008 GT exkluzívna farba Gris Greval® prešitá modrou a zelenou farbou.
Útulný interiér verzií GT Line a GT ozvláštňujú podsvietené lišty. Ich podsvietenie ponúka na výber jednu z ôsmich verzií, ktoré sa dajú vyberať prostredníctvom dotykovej obrazovky.
 
INTENZÍVNEJŠÍ ZÁŽITOK
Intuitívna variabilita a vyšší komfort
Priestor na zadných sedadlách (aktuálny rekord s novou platformou CMP) robí z nového SUV PEUGEOT 2008 mimoriadne variabilné SUV. Jeho dĺžku 4,30 m a rázvor 2,60 m dopĺňa aj veľký objem batožinového priestoru s hodnotou 434 dm3 (podľa normy VDA V210). A to bez ohľadu na motorizáciu a vrátane plne elektrickej verzie! Variabilitu podporuje dvojité dno batožinového priestoru (v závislosti od verzie), ktoré po sklopení operadiel zadných sedadiel vytvára takmer rovnú plochu.
Množstvo premyslene rozmiestnených odkladacích priestorov na palube poskytuje mnoho možností na odloženie každodenných drobností. Do tradičných vreciek vo dverách či do skrinky pred spolujazdcom, do veľkej schránky v stredovej konzole a do priečinka pred radiacou pákou. Nenápadné odkladacie miesto sa nachádza aj na spodnej časti stredovej konzoly. Nachádza sa tam praktické miesto na bezdrôtové indukčné nabíjanie a otvorený kryt odkladacieho priestoru premyslene udrží mobilný telefón.
Na požiadanie si môžu cestujúci užívať množstvo svetla cez otváracie presklené strešné okno dodávané na požiadanie. Otvára sa smerom von, takže neobmedzuje priestor nad hlavami cestujúcich vzadu.
Ešte viac technológií: nový PEUGEOT i‑Cockpit® 3D
PEUGEOT i‑Cockpit® stále stavia na rovnakých základoch a prináša maximálnu ergonómiu a prispieva k tomu, aby boli zmysly vodiča neustále bdelé: kompaktný volant, ktorý sa dobre uchopí a dá sa s ním dobre manévrovať, veľká dotyková obrazovka HD v dosahu a v zornom poli, a odteraz inovatívna prístrojová doska s 3D zobrazením umiestnená v zornom poli vodiča.
Túto prístrojovú dosku naši klienti obľubujú a po celom svete sa nachádza už vo viac ako 5 miliónoch vozidiel značky PEUGEOT a jej aktuálna verzia sa dostala už aj do novej generácie SUV PEUGEOT 2008.
Informácie sa nachádzajú v zornom poli vodiča. V závislosti od verzie ich prístrojová doska PEUGEOT i‑Cockpit® 3D zobrazuje vo forme hologramu. Všetky pokyny sú dynamické a animované: v závislosti od ich dôležitosti a naliehavosti sa v priebehu pol sekundy približujú do pozornosti vodiča. Prístrojová doska PEUGEOT i‑Cockpit® 3D sa prvý raz objavila v modeli PEUGEOT 208 a predstavuje významnú inováciu, svetovú novinku v danom segmente. Zároveň zlepšuje všetky zložky šoférovania: účinnosť, jednoduchosť odčítania a zároveň aj bezpečnosť a všetky tieto zložky posúva na doteraz nevídanú úroveň.
V závislosti od verzie môže dotyková obrazovka dosahovať veľkosť uhlopriečky až do 10 palcov a ovláda sa dotykovými skratkami vedľa páčkových prepínačov.
Precíznosť a noblesa sa na palube prejavujú nielen zrakom, ale aj dotykom a to napríklad použitím zmäkčených plastov na palubnej doske či tým, že viacero miest je čalúnených materiálmi ako Alcantara® alebo koža Nappa®. Panely dverí a palubná doska dostali lišty s karbónovým vzhľadom. Volič automatickej prevodovky EAT8 je po novom plne elektronický (shift and park by wire), čo umožňuje jednoduché a intuitívne používanie. Dopĺňajú ho radiace páčky pod volantom pripravené na to, aby vodič vzal radenie ôsmich prevodových stupňov do vlastných rúk.
Moderný, prepojený a technologicky vyspelý.
Vozidlo dostalo viacero výnimočných a v tomto segmente inak nedostupných prvkov výbavy a asistenčných systémov, ktoré pochádzajú z vyšších segmentov a dokazujú technologickú vyspelosť značky PEUGEOT. Arzenál technologických prvkov je očarujúci a obsahuje:
Drive Assist, ktorý otvára cestu k polo autonómnej jazde. Spája v sebe prvky:
Aktívne udržiavanie v jazdnom pruhu, spojené so systémom Lane Positionning, umožňujúcim vybrať si pozíciu v jazdnom pruhu, Adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, dodáva sa s automatickou prevodovkou EAT8, Park Assist, ktorý automaticky zaparkuje a vyparkuje vozidlo na miesto, pričom odstup medzi stojacimi vozidlami môže byť iba 60 cm, Najnovší systém automatického brzdenia, ktorý cez deň aj v noci dokáže odhaliť už aj chodcov a cyklistov a pracuje pri rýchlostiach od 5 km/h až do 140 km/h,
Aktívny systém výstrahy pred nežiaducim opustením jazdného pruhu alebo vozovky, Stráženie únavy vodiča, ktoré v prípade nutnosti navrhne prestávku, Automatické prepínanie diaľkových svetiel, čo pomáha pri sústredení sa na cestu, Rozšírené rozpoznávanie dopravných značiek (jednosmerná premávka, stop) so zobrazovaním maximálnej povolenej rýchlosti, Snímanie mŕtveho uhla, Elektronická parkovacia brzda.

Každodenní spoločníci v podobe mobilných telefónov majú svoje miesto aj v novom modeli PEUGEOT 2008. Ich obrazovky sa môžu zrkadliť na stredovú obrazovku, pričom využívajú technológiu MirrorScreen kompatibilnú s rozhraniami MirrorLink™, Apple CarPlay™ a Android Auto™.
Okrem indukčného nabíjania sú v závislosti od verzie k dispozícii až 4 USB zásuvky (2 vpredu vrátane USB‑C a 2 vzadu).
Na výpočet ideálnej trasy slúži 3D online navigácia TomTom® Traffic, ktorá v reálnom čase poskytuje údaje o dopravnej situácii a podľa toho automaticky prepočíta a upraví trasu. Vodič sa taktiež dozvie o nebezpečných zónach, zaujímavých miestach v okolí a na ovládanie môže používať aj hlasové pokyny.
Na svoje si prídu aj najnáročnejší milovníci hudby. V spolupráci so špičkovým francúzskym špecialistom na zvuk, ktorým je značka FOCAL®, sa do nového SUV PEUGEOT 2008 dostal najnovší audiosystém, ktorý je výsledkom viac ako 3‑ročného vývoja. Tento audiosystém sa už nachádza v modeloch PEUGEOT 3008, 5008 a 508 a odteraz je k dispozícii aj pre nový model SUV PEUGEOT 2008. O dokonalý zvuk sa stará desať reproduktorov FOCAL® rozmiestnených po celom vozidle:
4 výškové reproduktory umiestnené v hliníkových telesách, 4 viackanálové hĺbkové reproduktory s priemerom 165 mm, 1 viackanálový stredový reproduktor a jeden trojcievkový subwoofer Power‑Flower™. Reproduktory spolupracujú s 12‑kanálovým zosilňovačom s výkonom 515 W, ktorý vytvára detailný a dynamický zvuk.

VZRUŠUJÚCA VOĽBA
Nové SUV PEUGEOT 2008 využíva novú modulárnu platformu CMP (Common Modular Platform),a tým pádom sa pod jeho kapotou môžu nachádzať viaceré motory. V závislosti od potrieb konkrétneho užívateľa tak ponúka na výber čisto elektrický, benzínový alebo naftový pohon.
V závislosti od výbavy ponúka vozidlo aj výber jazdných režimov Eco, Normal a Sport.
Na objavovanie nových ciest dostane vozidlo na požiadanie do výbavy aj prvky ako Grip Control a asistenciu pri zjazde z kopca (HADC), ktoré umožnia pohodlne a bezpečne zvládnuť aj zjazdy z príkrych svahov.
Konštruktéri pri vývoji intenzívne mysleli aj na maximálne zvýšenie účinnosti pohonných jednotiek a na zníženie ich spotreby. Všetky motorizácie dostali elektronicky ovládané zatváranie mriežky chladiča, aerodynamické disky kolies či zakrytý podvozok. To všetko slúži na zlepšenie prúdenia vzduchu okolo vozidla a zároveň na zníženie odporu vzduchu.
Vozidlá sa budú dodávať v štyroch výbavách: Active, Allure, GT Line a GT, pričom každá verzia sa spája s jedným z troch pohonov: čisto elektrickým, benzínovým alebo naftovým.
Prémiové verzie GT Line a GT dostali niektoré špeciálne prvky výbavy:
Full LED svetlomety so svetelným prvkom v podobe troch pazúrov, Disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom 18 palcov s diamantovým povrchom,
Špeciálne prvky v interiéru: čierny poťah stropu, prešívanie farbou Adamite, náladové osvetlenie, dynamické sedadlá, hliníkové pedále. Radosť z jazdy na čisto elektrický pohon.
Keďže elektrina dokáže byť magická, prináša prvé elektrické SUV značky PEUGEOT vstup do úplne nového sveta zážitkov. S plne elektrickým pohonom sa vodič dostáva do sveta špičkovej technológie, k pohonu, ktorý pracuje úplne potichu a kde sa nenachádzajú vibrácie. Toto potešenie dopĺňa aj fakt, že vozidlo sa môže pohybovať úplne voľne a to aj v zelených zónach miest s obmedzenou dopravou.
Motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm dostupným už od naštartovania poskytuje dostatočný a uspokojivý výkon vo všetkých situáciách. Batéria s vysokou kapacitou 50 kWh zaručuje podľa novej normy WLTP dojazd do vzdialenosti 310 km. Batéria garantuje, že počas 8 rokov alebo 160 000 km si zachová minimálne 70 % svojej kapacity.
Jasné a zrozumiteľné zobrazovanie tokov energie na stredovej obrazovke ako aj na prístrojovej doske PEUGEOT i‑Cockpit® 3D umožňuje jednoduché a intuitívne porozumenie tomu, ako práve funguje pohon.
Intuitívny a jednoduchý prístup k dvom režimom rekuperačného brzdenia poskytuje aj priamo volič automatickej prevodovky:
Drive (D), štandardná rekuperácia, jazda sa podobá na jazdu s benzínovým či naftovým motorom
Brake (B), intenzívna rekuperácia hneď po uvoľnení akceleračného pedála
Keďže elektrický pohon nesmie ovplyvňovať vnútorný priestor nového SUV PEUGEOT 2008, našli batérie svoje miesto priamo v podlahe. Vďaka tomu dokáže vozidlo poskytnúť rovnaký vnútorný priestor ako verzie so spaľovacími motormi.
Medzi výrazné poznávacie znaky automobilov značky PEUGEOT patria dynamické jazdné vlastnosti, preto aj nové SUV PEUGEOT e‑2008 absolvovalo intenzívne nastavovanie jazdných vlastností, aby boli porovnateľné s benzínovými alebo naftovými verziami. Upravilo sa nastavenie oboch náprav, k čomu prispelo aj optimálne rozloženie hmotnosti.
Čas potrebný na nabíjanie závisí od dostupného príkonu:
16 h prostredníctvom zásuvky Green Up™ Legrand® so štandardne dodávaným nabíjacím káblom,
Medzi 5 h 15 min a 8 h prostredníctvom zásuvky WallBox (trojfázový 11 kW prúd alebo jednofázový 7,4 kW)
30 min na nabitie 80 % batérie cez verejnú nabíjaciu stanicu s výkonom 100 kW, čo umožňuje aj teplotný manažment batérie.
K dispozícii je aj programovateľné nabíjanie, ktoré sa dá naprogramovať prostredníctvom obrazovky navigácie, alebo cez aplikáciu MyPeugeot® v mobilnom telefóne. Pomocou aplikácie si vodič môže kedykoľvek skontrolovať stav nabitia batérie a na diaľku spustiť, alebo prerušiť nabíjací proces.
Pre čo najlepší teplotný komfort vzniklo viacero špecifických prvkov výbavy:
odporové vyhrievanie s výkonom 5 kW. Energiu čerpá z trakčnej batérie a zabezpečuje vyhrievanie interiéru, tepelné čerpadlo a automatická regulácia teploty interiéru, čím sa zaručuje teplotný komfort porovnateľný s verziami so spaľovacím motorom. Systém je nastavený pre čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie, príjemné vyhrievané sedadlá (v závislosti od verzie), programovateľné nezávislé vykurovanie, ktoré sa dá nastaviť prostredníctvom dotykovej obrazovky, prípadne diaľkovo cez aplikáciu MyPeugeot®, čo umožňuje nastavenie teploty interiéru ešte pred naštartovaním a jazdou.
Nové SUV PEUGEOT e‑2008 nemá špeciálne upravenú karosériu, no dostalo niekoľko prvkov, ktoré podčiarkujú jeho elektrizujúcu osobnosť:
Ligotavý dvojfarebný znak leva Lion, ktorý v závislosti od uhla pohľadu vytvára modré alebo zelené odlesky, Špecifický monogram e na predných blatníkoch a na veku batožinového priestoru,
Elegantná maska chladiča vo farbe karosérie s horizontálnymi lištami, Exkluzívny poťah sedadiel materiálom Alcantara© sivej farby Gris Greval, ktorá sa dodáva do verzie PEUGEOT e‑2008 GT, Zážitok z jazdy dopĺňajú aj špecifické zobrazenia na 3D prístrojovej doske ako aj na dotykovej obrazovke.
Keďže elektrina nie je iba záležitosťou pohonu, prináša značka PEUGEOT aj komplexný ekosystém, ktorý zákazníkom ponúka jednoduché a zrozumiteľné riešenia otázok spojených s každodenným používaním.
Od začiatku budú k dispozícii tri služby:
Easy‑Charge, ktorá zjednoduší prístup k rôznym možnostiam nabíjania podľa potrieb užívateľov. Doma alebo v kancelárii, k dispozícii bude široká voľba možností (výkonnejšia zásuvka, Wallbox, Smart Wallbox, …) spojená s diagnostikou, ktorá vyhodnotí, ktorý druh nabíjania bude vzhľadom na dané možnosti najlepší. Finálnu inštaláciu nakoniec vykoná značka. Služba Free2Move Services popri tom ponúka možnosti verejných nabíjacích staníc. Prístupová karta otvorí dvere k sieti viac ako 85 000 nabíjačiek v celej Európe. Predvýber konkrétnej nabíjačky sa potom robí na základe vzdialenosti, rýchlosti a ceny nabíjania. Následne sa spustí navigovanie k vybranej nabíjačke.
Easy‑Move, ktorá zabezpečí mobilitu klientov. Plánovací nástroj na plánovanie dlhých presunov navrhne prostredníctvom služby Free2Move Services najlepšiu trasu, pričom bude brať do úvahy dojazd a umiestnenie nabíjačiek na ceste. Navigačná trasa sa následne prehľadne a zrozumiteľne zobrazí na dotykovej obrazovke vozidla. Pri dlhých presunoch a v závislosti od potrieb užívateľa je k dispozícii aj možnosť prenájmu vozidla so spaľovacím motorom. Súčasťou aplikácie MyPeugeot je aj súbor rád, ako znížiť spotrebu a tým zvýšiť dojazd nového SUV PEUGEOT e‑2008,
Serenity, ktorá bude sprevádzať užívateľov počas celého ich užívania nového SUV PEUGEOT e‑2008. Nové simulátory a digitálne záznamy trasy pomôžu nájsť nabíjačky aj na internetovej stránke značky PEUGEOT, súčasťou financovania môžu byť aj servisné zmluvy a cestná asistenčná služba. No a na záver opätovný predaj vozidla uľahčí certifikát, ktorý zaručí úroveň kapacity batérie vozidla.
Účinné a zodpovedné: spaľovacie motory spĺňajú aktuálne normy Euro 6
Spaľovacie motory spĺňajú aktuálne emisné normy Euro 6 a zároveň disponujú najnovšími technológiami značky PEUGEOT, pričom sú vybavené systémom Stop & Start ako aj filtrom pevných častíc.
Pre zvýšenie pohodlia a komfortu jazdy sa niektoré motory môžu spojiť aj s najnovšou 8‑stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.
Benzínové motorizácie zastupuje 3‑valcový motor s objemom 1,2 litra, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6d:
PureTech 100 S&S BVM6,
PureTech 130 S&S BVM6 alebo EAT8,
PureTech 155 S&S EAT8 (iba pre GT).
Naftové motory zastupuje 4‑valcový motor s objemom 1.5L (pri začiatku predaja spĺňa emisnú normu Euro 6d‑TEMP):
BlueHDi 100 S&S BVM6,
BlueHDi 130 S&S EAT8.
Niektoré motorizácie sa prispôsobia oblastiam predaja alebo miestnym predpisom o znečisťovaní, prípadne špecifickej kvalite paliva.
Nové SUV PEUGEOT 2008 sa začne predávať na Slovensku na jar 2020.
Pre európsky trh sa bude vyrábať v závode v španielskom meste Vigo, pre Čínu v závode v meste Wuhan.
 

Kontaktné údaje

 • AUTO - RÁCZ s.r.o.
 • Kalnická cesta 16
  934 01 Levice
 • IČO: 45720355
 • DIČ: 2023100200
 • IČ DPH: SK2023100200

Otváracia doba

 • Pondelok: 07:00 - 16:00
 • Utorok: 07:00 - 16:00
 • Streda: 07:00 - 16:00
 • Štvrtok: 07:00 - 16:00
 • Piatok: 07:00 - 16:00
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené

Kontakty

 • Predaj nových vozidiel
 • 036 / 6350 350
  0905 403 916
 • predaj (@) peugeotlevice.sk
 • Servis
 • 036 / 6350 354
  0905 479 651
 • servis (@) peugeotlevice.sk


Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. - tvorba web stránok | www.123web.sk